Microsoft vrátí do Windows 8 tlačítko Start

 start-w8 

Mnoho uživatelů nových W8 jistě zajásá po přečtení této informace. Největší světová softwarová společnost Microsoft vrátí do svého nejnovějšího operačního systému Windows 8 tlačítko Start, na jehož odstranění si řada uživatelů stěžuje. Též jste zvyklí na tlačítko START? Již se dočkáme v aktualizaci Windows 8.1 zavede Microsoft i řadu dalších vylepšení, zaměřených zejména na zákazníky tabletů (doufejme, že i my co pracujeme na desktopech se dočkáme vylepšení).

Dle finanční ředitelky Microsoftu Tami Rellerové, která má na starosti divizi Windows, budou po aktualizaci na W8 podporovány také nejrůznější velikosti a rozlišení displeje. Až doposud totiž W8 pro neomezený chod vyžadovaly rozlišení alespoň 1366 x 768 obrazových bodů. Podpora nižšího rozlišení otevře cestu tomuto operačnímu systému také na levnější a menší tablety, kde zatím kraloval konkurenční Android.

Windows 8.1  (jak tuto verzi MS pojmenoval) nabídne dále vylepšenou funkci vyhledávání, která umožňuje vyhledávat dokumenty v počítači i prohledávat internet z jednoho okénka. Uživatelé budou moci také mnohem snadněji upravovat podobu úvodní obrazovky a poprvé bude možné otevřít dvě okna zároveň. Novinka také bude mít nejnovější verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 11 (doufejme že kompatibilita bude lepší než u IE10).

w8

Podle dat analytické skupiny StatCounter se v České republice minulý měsíc těšil největší popularitě operační systém Windows 7 (54,13 %). Druhá příčka patřila verzi XP (26,84 %) a třetí Vistám (7,08 %). Hned za nimi se pak umístily W8 (4,62 %).

Microsoft uvedl na trh Windows 8 loni v říjnu. Celosvětově Microsoft od října prodal 100 miliónů licencí Windows 8 (avšak to je jen odhad prodaných licencí) denní používání licencí W8, si dovoluji tvrdit, bude podstatně nižší!

Lorenc Petr